Emberi látáskörnyezet

Ez kiírva: focused field drive. A SFD és az FFD közt az a különbség, hogy míg csak SFD volt, addig minden képi elemet több sub-field-el lehetett csak emberi látáskörnyezet - míg az ffd megjelenésekor már olyan jó volt a panel, hogy be tudott lőni egy sub-field-be egy egész képet az összes árnyalattal együtt.
Így látják a világot az állatok Pesthy Gábor Az élőlények jelentős része elsősorban a látás révén tájékozódik környezetében. Az, hogy látunk, és ahogy látunk, több jelenségnek köszönhető: a fénytörésnek, visszaverődésnek, a fény színének. Az élőlények látása sok mindenben különbözik: alakfelismerésben, a színek érzékelésében, felbontásban és a térlátás képességében. Az utóbbi évek folyamán a kutatók egyre többet tudnak meg az állatok látásáról, és így sok tévhitet is sikerül eloszlatniuk. Kiderült például, hogy a kutyák és a macskák nem teljesen színvakok, mint korábban gondolták, valamint az is, hogy egyes rákok még a madarak látóképességét is túlszárnyalják.
Ez ugye azért van, mert a plazma régen még annyira béna volt, hogy egy plazma sbupixel csak nagyon limitált árnyalatban tudott világítani ezért villogtatni kellett időben egy frame-en belül. Ezért hívták sub-fileld drive-nak. Mert több apró felvillantással kellett megalkotni az árnyalatot.
Szem anatómiája 8. Oszt
Ahhoz, hogy ezt elképzeld, gondolj egy ultra szar plazmára- mely csak elméleti. Tegyük fel, hogy csak két állapota van egy subpixelnek, azaz vagy ég vagy nem.
A Peritest látómező elemző gyártója Egy a Pexels nagyszerű ingyenes stockfotói közül. Ennek a fotónak a témája: ülés, viselet, zöld. Akadálymentes lakóépületek iránti igény Az otthon — legyen az családi ház vagy társasházi lakás — valamennyiünk életében fontos szerepet tölt be.
Ezzel ugye elég szarul lehetne alapvetően árnyalni. Mert ugye lenne fekete, piros, zöld, kék, sárga, cián és lila. De semmi más.

De mi van, ha fejlesztünk a dolgon és a pixel felvillantása és kioltása rohadt gyorsan tud megtörténni? Mi van, ha olyan gyorsan, hogy egy frame idő alatt fel tudod villanani és le tudod kapcsolni mondjuk 10x egymás után?
Emberi látáskörnyezet egy sötét árnyalatot ad az adott subpixelre.

Na pont ez volt a hz-es subfield drive. De aztán még tovább gyorsultak a panelek és jött a pana az ffd-vel. Ez olyan technika, ahol a plazma subpixel eleve tud annyiféle árnyalattal világítani, hogy nyilván képtartalom függő az egész képet be lehet "fókuszálni" vagy lőni, villantani egyszerre, nem kell subfield-eket használni.
Ez azért jobb jóval, mint a subfield drive, mert egy hihetetlen rövid idő alatt felvillan a kép amitől a mozgásmegjelenítés jelentősen javul.

Ezért van, hogy a panelbrightness és a használt kontraszt szint rohadtul hatással van az anomáliákra. Minél világosabb a tartalom, minél nagyobb a kontraszt, minél magasabb emberi látáskörnyezet panel-hajtás-fényerő, annál kevesebb olyan szitu lesz, amikor lehet FFD-zni és nem emberi látáskörnyezet subfield-ezni.
Remélem érthető - ha nem akkor ne agyalj rajta többet - sosem fogod megérteni - de nem is baj - csak nézni kell A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled
